Kandydaci do Rady Miejskiej w Radomsku

Teraz nadszedł czas, by dobra zmiana zeszła na poziom samorządowy: do gmin, powiatów, dużych miast i województw i uczyniła nasze małe ojczyzny – wsie, miasteczka i największe aglomeracje – miejscami o wiele bardziej nadającymi się do życia.

Czytaj więcej

Dobre Miejsce w Radomsku

Dobre miejsce, tak nazywa się kafejka Prawa i Sprawiedliwości przy Żeromskiego 22, gdzie nasi kandydaci w wyborach samorządowych zapraszają na rozmowy mieszkańców miasta. Codziennie od 10 do 18, do dnia wyborów.

Czytaj więcej

O współpracy rządu i samorządu

Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, gościł we wtorek (25 września) w Radomsku. W Domu Rzemiosła spotkał się z mieszkańcami miasta i powiatu, sympatykami Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatami na radnych i włodarzy gmin. Wiceminister mówił o współpracy rządu z samorządami, wielu rządowych programach, które za pośrednictwem samorządów mają służyć obywatelom, m. in. o Mieszkaniu+, o specustawie mieszkaniowej, o likwidacji użytkowania wieczystego, o pieniądzach na inwestycje drogowe, o Programie Czyste Powietrze i Dostępność Plus.

Czytaj więcej

Konwencja wyborcza w Łodzi

Już trzeci rok rząd Prawa i Sprawiedliwości, obozu Zjednoczonej Prawicy zmienia Polskę na lepsze. Konsekwentnie naprawiamy nasze państwo, by mogło ono jak najlepiej służyć nam wszystkim. Naszym celem, celem polityki dobrej zmiany jest budowa Polski dostatniej, godnej, sprawiedliwej, uczciwej i bezpiecznej. Jednym słowem Polski takiej, której mieszkańcy będą mogli cieszyć się pod każdym względem takim samym poziomem życia, jaki jest udziałem obywateli najzamożniejszych państw europejskich. Systematycznie, krok po kroku zmierzamy ku temu celowi, przybliżając się tym samym do spełnienia wielkiego marzenia pokoleń Polaków o życiu na miarę naszych aspiracji.

Dobra zmiana wymaga ciągłego działania

Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce, by kontynuować rozmowę z Polakami. Trzeba nieustannie pracować, bo „Dobra Zmiana” wymaga ciągłego działania - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas kongresu PiS w Warszawie.

Czytaj więcej

Pisali o bohaterach z Polski

42059314 1842234755897397 615010471786840064 n

Polska to kraj bohaterów. Na konkurs literacki wpłynęło trzydzieści pięć prac. Jury, w składzie: Danuta Szulc, Aneta Niedźwiecka oraz Daniel Łuszczyn, postanowiło przyznać pierwsze miejsce – Stanisławowi Sionkowi, drugie – Anicie Sikorze, trzecie – Janowi Grzelczykowi.

Ponadto wyróżniono prace następujących autorów: Julii Łaskiej, Leona Michalskiego, Marty Piestrzyńskiej, Michała Stróżaka, Karoliny Zabrzewskiej, Zuzi Szymczak, Izabeli Samek.

Czytaj więcej

#PlanDlaWsi

Rolnictwo jest dla nas podstawowym działem gospodarki. Podczas konferencji prasowej poseł Anna Milczanowska mówiła w Radomsku o rządowym programie Plan dla Wsi. Ma się on opierać na trzech filarach ochronie, wsparciu i rozwoju.

Ochrona w sytuacji, gdy wystąpią klęski żywiołowe tak, jak w tym roku klęska suszy. Wsparcie w przypadku organizacji rynku, kiedy tak, jak w tym roku dała się we znaki kwestia nadurodzaju, nadpodaży np. owoców miękkich. Trzeci komponent to rozwój w oparciu o zaawansowane sprzęty, materiały i technologie, tak by polskie rolnictwo było jednym z najbardziej efektywnych na świecie.

Czytaj więcej