Dwa lata reform

24 miesiące pracy Sejmu za nami. W ciągu minionych dwóch lat Sejm pracował bardzo aktywnie. Do października 2017 roku odbyło się łącznie 49 posiedzeń, z których najkrótsze obejmowało 14 godzin pracy a najdłuższe, odbywające się w dniach 19-22 lipca 2016 roku, bez mała 52 godziny. Parlamentarzyści przyjęli podczas posiedzeń Sejmu, w wyniku łącznie 3 743 głosowań,  395 ustaw, o doniosłym znaczeniu dla funkcjonowania Polski. Należą do nich między innymi:  

Czytaj więcej

Nie ma wolności bez Solidarności

W poniedziałek, 2 października, w Muzeum Regionalnym w Radomsku odbyła się uroczystość z okazji 37. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" i 27. rocznicy powołania Krajowych Struktur Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność".

Czytaj więcej

Abp Antoni Baraniak - otwarcie wystawy w Sejmie

O abp. Antonim Baraniaku Prymas Wyszyński mówił jako o człowieku, który nigdy się nie ugiął. Nie uległ komunistycznym katom, a kiedy trzeba było, wziął na swoje barki odpowiedzialność za Prymasa i za Kościół. 13 września w Sejmie otwrzona została wystawa "Człowiek Niezłomny Kościła".

Czytaj więcej

Kolejny pozytywny sondaż dla PiS

38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO - wynika z wrześniowego sondażu Kantar Public. Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

Czytaj więcej

300. rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej

Ponad 100 tys. wiernych, najwyżsi rangą urzędnicy państwowi z Prezydentem, Marszałkami Sejmu i Senatu oraz Premier na czele, najważniejsi hierarchowie i duchowni – sobotnie uroczystości w Częstochowie miały zupełnie wyjątkową oprawę oraz frekwencję. Mszy przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Czytaj więcej

Obława na Wyklętych

Tadeusz Płużański, prezes fundacji Łączka, na dziedzińcu muzeum mówił o Żołnierzach Wyklętych. Wśród słuchających wykładu nie brakowało potomków tych, którzy po  II wojnie światowej nie zakończyli walki i nie godzili się z sowiecką okupacją.

Czytaj więcej

Dumni z Wojska Polskiego

Biało-czerwona to najsilniejsze i trwałe spoiwo naszego narodu. Bez względu na bieżące poglądy łączy nierozerwalnie i ponad podziałami. Być dumnym z biało-czerwonej, to znaczy być jej obrońcą i strażnikiem. Tej służbie swoje najlepsze lata poświęciło kilka pokoleń Polaków. Dziś ten zaszczyt przyjęli żołnierze, którzy 15 sierpnia obchodzą swoje święto.

Czytaj więcej